top of page
  • Фото автораИван Чернуха

Для чого потрібен проект будинку в будівництві?

Оновлено: 15 січ. 2021 р.Сьогодні поговоримо з вами на тему проектування у сфері будівництва. Незрозумілі терміни та складні прорахунки поки що зачекають.

Отже. Як ви розумієте, ніхто не бажає переплачувати за продукт, який, на думку людей, насправді коштує дешевше. Головне, на що тут варто звернути увагу — це словосполучення «на думку людей». Але ж яким чином в такому разі треба робити оцінювання вартості якогось конкретного продукту?

Наприклад, усі вже в курсі, що за iPhone ми переплачуємо приблизно 30 % від його реальної ціни. Існують технологічніші телефони, або дешевші з таким же функціоналом, як і в нових моделях телефонів від компанії «Apple», однак ми, звичайні користувачі, чомусь усе одно вибираємо iPhone.

Передусім ми вибираємо його за бренд, за дизайн, за якість та терміни роботи, або також за інші переваги, які можна довго перераховувати. Однак єдине, що ми знаємо беззаперечно — компанія «Apple» насамперед орієнтується на зручність при використанні продукту, і, на мою особисту думку, це і є правильною рекламою компанії.

Так само ця складова частина популярності продукту стосується й сфери проектування та будівництва. Адже для клієнта не так важливі закони фізики і математики, складні алгоритми і прорахунки (хоча вони й основоположні), як простота та зручність при використанні готової продукції.

Проектування допомагає нам економити та раціонально використовувати ресурси за їхнім призначенням.

Маю наголосити на беззаперечній важливості підготовки проекту при будівництві. Усі побажання клієнта мають бути оформлені документально, і це стане початком майбутнього проекту будинку. Ніхто не говорить про те, що ваш «Будинок мрії» не може виглядати так, як ви того захочете. Нехай це буде будиночок гобіта або ельфа, або і те і інше одночасно, а може вам взагалі подобаються будиночки у стилі Барбі. Who knows?..


За фотографії подяка сайту BIG Picture та за цікаву статтю: "Вдома для справжніх хоббитів"


Усе залежить тільки від ваших мрій, побажань та можливостей. Проектна документація, зі своєї сторони, підкаже вам, як отримати бажаний продукт відповідно до ваших можливостей. Звичайно, ви можете побудувати будинок господарським способом, тобто самостійно, без залучення підрядних організацій та без готового проекту будинку.


Так, так, ви вже можете починати будівництво, якщо у вас є ділянка, бажання та зайві кошти. Ніхто вам цього не забороняє. Однак коли ви завершите будівництво, хто зможе гарантувати те, що ваш будинок з часом не розвалиться? Я вже навіть не говорю про те, скільки ви переплатите коштів та скільки буде витрачено дорогоцінного часу на реалізацію ваших бажань. Але ж є можливість використати цей час та зекономлені гроші більш розумно та ефективно.

Мабуть, ви не раз чули про те, що вкладання коштів у нерухомість — це чудовий спосіб зберегти або примножити свій капітал в майбутньому. Саме тому будівництво — один з найкращих методів капіталовкладення для інвесторів.

Подумайте над тим, що готовий продукт iPhone є результатом комплексного, технологічного та креативного процесу, і що він обов*язково проходить усі необхідні етапи свого створення. Інакше б ми цим телефоном просто не захоплювались. Я вважаю, що такий же комплексний підхід варто застосовувати в процесі створення та проектування будинку вашої мрії.

Наведу простий приклад. Ви побудували своє житло без готового проекту будинку, земля ваша власна. Ви вирішуєте продати будинок. Земельна ділянка буде оцінена у таку ж суму, якою була її початкова ціна, наприклад, 10 тис. грн. Можливо навіть вам пощастить, і ви отримаєте ще 30 % від вартості використаних у будівництві матеріалів, які «вилились» вам також в 10 тис. грн.

Тобто, в кращому разі ви отримаєте від продажу усього лиш 13 тис. грн., адже без готового проекту будинок вважається «будівельним сміттям», тому що він не введений в експлуатацію. Ви можете очікувати на будівельну амністію, яка зможе підвищити вартість будинку, однак для цього доведеться чекати приблизно 10 років, а може й довше.

Тепер щодо матеріалів. Ті матеріали, які вам пропонують будівельні компанії, не завжди відповідають умовам їхнього правильного використання (наприклад, прив'язці до місцевості, клімату, і т.д.). Однак ви не дізнаєтесь про це, поки не завершите будівництво.

Імовірно, що в процесі зведення будинку без належного його проектування ви приймете не екологічні та не енергоощадні рішення, а це зі свого боку може спричинити різні проблеми, пов'язані зі здоров*ям під час експлуатації. Ось вам один факт — використання перших металопластикових вікон зумовило появу головного болю через токсичність матеріалу.

Отже, що ми маємо. У вас побудований дім без наявності готового проекту будинку. Ви чекаєте на амністію мінімум десять років. В цей період будинок буде вважатися самобудом і ви, вірогідно, ще й будете змушені оплатити штраф, розмір якого залежатиме від того, скільки законів та нормативних актів ви порушили. Крім того, перевірчий орган зробить зауваження, що готовий проект будинку все-таки необхідно мати. Але не факт, що проектна організація взагалі візьметься за такий об'єкт, або ж візьметься і не завершить свою справу, а гроші ви їй на той час вже заплатите.

Нехай через 10 років ви все-таки введете будинок в експлуатацію та отримаєте технічний паспорт. За цей час ваш дім сильно втратить у своїй вартості. Звичайно, ріелтори спробують продати його за максимально високою ціною, але ніхто вам не дасть гарантій того, що ви зможете компенсувати ваші витрати на будівництво.

І що ж ви отримуєте в результаті: змарнований час, гроші та душевний спокій. Але ж усе могло бути набагато легше та простіше. Спочатку зробити проект будинку, успішно побудувати дім, без проблем ввести його в експлуатацію та отримати технічний паспорт. В такому випадку ви б з гаком відшкодували свої витрати.

Пам'ятайте, що готовий проект будинку не зобов'язує вас починати будівництво вже сьогодні. Але він стане фундаментом для вашого майбутнього Будинку мрії!


Читайте також наші і інші статті - Методи оцінювання вартості проектування та як запобігти підвищенню вартості проектних робіт!


Щиро радимо вам звертатися до ПроектХоум!

Ми з радістю допоможемо з проектуванням та втіленням усіх ваших мрій в реальність!


17 переглядів0 коментарів
bottom of page